Ciechanowski Klub Karate Kyokushin

Facebook Widget Slider

Film z przygotowań do Mistrzostw Europy

CIECHANOWSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN GÓRĄ!!!!
W dniach 20-21 maja 2017 we Francji, w Lyonie odbyły się 31 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Nasz klub reprezentowała kadra składająca się z sześciorga zawodników rywalizujących w kategoriach "kata" i "kumite". Nad ciechanowską kadrą czuwali trenerzy: Wojciech Gołębiewski oraz fizjoterapeuta Adam Chrzanowski.
Dzięki ciężkiej pracy trenerów jak i oczywiście fighterów -jesteśmy znów najlepsi i kolejny raz zdobyliśmy wór medali! Trzeba również podkreślić, że wcale nie było łatwo, a zawodnicy często okupowali zwycięstwa własną krwią.
Nasze wyniki przedstawiają się następująco:
-Weronika Krzywnicka w kategorii junior II miejsce.
- Aleksandra Trzepanowska w kategorii junior II miejsce.
- Jakub Kraśniak w kategorii junior III miejsce.
Najwięcej walk stoczyła nasza czołowa zawodniczka - Weronika Krzywnica, która miała bardzo ciężką drogę, by przedostać się do strefy medalowej. Weronika nie raz pokazywała swój charakter do walki, co zaprowadziło ją do samego finału, poprawiając swój wynik z poprzednich Mistrzostw Europy w Bułgarii.
Kolejnym naszym medalistą został Jakub Kraśniak, który na starcie zaczynał od walk z najlepszymi zawodnikami w Europie. Pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z Kazachstanu, która po dogrywce zakończyła się zwycięsko dla Jakuba. Ta walka kosztowała go dużo zdrowia i ten sukces musiał "okupić własną krwią". W następnej walce zabrakło już siły, by stanąć na najwyższym stopniu podium i Jakub musiał zakończyć rywalizację zdobywając III miejsce w swojej kategorii.
Nie wolno nam zapomnieć o pozostałych naszych kadrowiczach, którzy byli blisko sprawienia nam miłej niespodzianki. Zawodniczka Beata Butryn w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z konkurentką z Węgier. W kolejnej walce nasza kadrowiczka musiała niestety uznać wyższość zawodniczkiz Rosji i zarazem zwyciężczynię w tej kategorii.
Kolejnymi zawodnikami byli Kacper Pawikowski i Jakub Pędzich, którzy walczyli do samego końca, ale trochę zabrakło szczęścia i sędziowie wskazywali na ich przeciwników. O takim szczęściu także może mówić Aleksandra Trzepanowska,gdyż"jak burza" doszła do samego finał, zdobywając w swojej kategorii II miejsce.
Kolejnym ważnym wydarzeniem na ME we Francji był start naszych kadrowiczów w kategorii "kata". Trójka zawodników: Weronika Krzywnicka, Jakub Pędzich oraz trener Adam Chrzanowski zakwalifikowali się do pierwszej piętnastki.Niespodziewanie najwyższą lokatę osiągną Jakub Pędzich, który ulokował się w pierwszej ósemce Mistrzostw Europy!
Sukcesy naszych zawodników nie miałyby miejsca, gdyby nie pomoc naszych partnerów. Mam tu na myśli sfinansowanie wyjazdu przez samorządy z Ciechanowa, Krasnego, Ojrzenia oraz powiatu przasnyskiego z którymi współpracujemy od wielu lat. Bez ich wsparcia marzenia naszych zawodników nie spełniłyby się, a ich ciążka praca nie zakończyłaby się sukcesami na matach Europy i Świata. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wytrwałość oraz pomoc w realizacji wyjazdu do Francji na Wagowe Mistrzostwa Europy - Lyon, 20-21.06.2016 rok.
Osu!
Wojciech Gołębiewski

 

 

Szukaj

U. M. CIECHANÓW

 

AKCEPTUJEMY KARTY


 

WSPÓŁPRACUJEMY Z

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin korzysta w 2016r z programu "KLUB", którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

URZĄD MIASTA CIECHANÓW

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin realizuje w 2016 roku zadanie publiczne z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu: "Szkolenie i udział w zawodach w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych - szkolenie dzieci i młodzieży". Realizacja tego zadania jest wspierana finansowo przez Gminę Miejską Ciechanów.

Nasi partnerzy