Ciechanowski Klub Karate Kyokushin

Facebook Widget Slider

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ na zajęcia rekreacyjne, w ramach programu „Rozwój poprzez ruch”.

Termin: Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 min.
Wtorki
Godz. 17:30 Kryta Pływalnia, 17 Stycznia 60B
Soboty
Godz. 11:00 Kryta Pływalnia, 17 Stycznia 60B

 

Projekt realizowany przez Ciechanowski Klub Karate Kyokushin pt.: Program aktywności ruchowej „Rozwój poprzez ruch" to oferta, która pozwoli stworzyć możliwość treningu zdrowotnego i jego wpływ na stan zdrowia oraz sprawność kobiet i mężczyzn po 60 roku życia.

Ogólne zalecenia dotyczące treningu osób starszych wskazują na 4 grupy ćwiczeń:
ϖ trening aerobowy o niewielkiej lub średniej intensywności dostosowanej do możliwości uczestników, powodujący zwiększenie wydolności organizmu;
ϖ ćwiczenia siłowe, skierowane na utrzymanie sprawności mięśni; Powinny one angażować najważniejsze grupy mięśniowe, w szczególności mięśnie brzucha oraz mięśnie stabilizujące kręgosłup oraz biodra i kolana;
ϖ ćwiczenia równowagi i koordynacji ruchowej;
ϖ ćwiczenia oddechowe.

Ważnym aspektem w podejmowaniu treningu jest jego regularność oraz uzupełnienie ćwiczeń odpowiednią dietą. Ćwiczenia siłowe w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi są doskonałą formą utrzymania sprawności wśród osób starszych.

Proponujemy program ćwiczeń dla grup 12-15 osobowych. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach gimnastycznych dwa razy w tygodniu, zajęciach z psychologiem (rozpoznawanie pierwszych objawów zaburzeń pamięci i jak im przeciwdziałać - ćwiczenia wzmacniające pamięć) oraz warsztatach automasażu, w tym: wpływ masażu, automasażu i stretchingu na stan psychofizyczny człowieka, automasaż manualny, automasaż za pomocą przyrządów, stretching - ćwiczenia rozciągające przykurczone mięśnie.

Zastosowany w projekcie program aktywności fizycznej realizowany przez osoby po 60 roku życia wpłynie korzystnie zarówno na poprawę sprawności jak i poprawę wskaźników biochemicznych krwi odzwierciedlających stan zdrowia ćwiczących. W celu utrzymania i poprawy zdrowia zalecana jest każda z zaproponowanych form treningu w zależności od potrzeb i preferencji ćwiczących.

Szukaj

U. M. CIECHANÓW

 

AKCEPTUJEMY KARTY


 

WSPÓŁPRACUJEMY Z

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin korzysta w 2016r z programu "KLUB", którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

URZĄD MIASTA CIECHANÓW

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin realizuje w 2016 roku zadanie publiczne z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu: "Szkolenie i udział w zawodach w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych - szkolenie dzieci i młodzieży". Realizacja tego zadania jest wspierana finansowo przez Gminę Miejską Ciechanów.

Nasi partnerzy