Instalacja aplikacji Zoom

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa zmuszeni byliśmy przenieść treningi do sieci. Poniżej przedstawiamy sposoby w jaki możemy zalogować się do treningów. Najlepiej skorzystać z aplikacji zoom dostępnej w Google Play Store (Android) i w Appstore (iOS). Dostępna jest także wersja na komputer PC i Mac pod adresem www.zoom.us.

Poniżej przedstawiamy dwa sposoby zalogowania się do sesji treningowej z użyciem aplikacji zoom.

 

SPOSÓB 1 (z rejestracją do systemu Zoom)

1.

Po zainstalowaniu aplikacji Zoom otwieramy ją i otrzymujemy ekran powitalny. Naciskamy na nim "Sign Up"

2.

Musimy zweryfikować swój wiek. W tym celu wybieramy naszą datę urodzenia. Program Zoom skierowany jest raczej do odbiorcy pełnoletniego, więc w tym miejscu najlepiej żeby rejestrował się rodzic.

3.

Zatwierdzamy wprowadzone dane naciskając "Confirm"

4.

Następnym krokiem jest podanie podstawowych danych potrzebnych do procesu rejestracji. W okienka po kolei wpisujemy: adres e-mail, Imię, Nazwisko.

5.

Następnie zatwierdzamy zasady korzystania z aplikacji Zoom zaznaczając pole "I agree to the Terms of Service"

6.

Zatwierdzamy nasze wybory klikając w prawym górnym rogu "Sign Up"

7.

Wyświetlona zostanie informacja o tym, że na adres e-mail, który podaliśmy w kroku 4 zostanie wysłane potwierdzenie założenia konta w serwisie Zoom. Potwierdzamy klikając OK

8.

Musimy wejść na naszą skrzynkę pocztową (e-mail) i odszukać wiadomość z firmy Zoom. Kiedy ją otworzymy trzeba będzie kliknąć w pzycisk "Activate Account"

9.

Zostaniemy przekierowani na stronę internetową firmy Zoom. Zostaniemy zapytani czy łączymy się częściowo w związku ze szkołą. Zaznaczamy "No" i wciskamy "Continue"

10.

Otwieramy aplikację Zoom. Na ekranie powitalnym wybieramy "Sign In"

11.

Wpisujemy adres e-mail i hasło, które podawaliśmy w czasie rejestracji. To będzie nasz Login do systemu Zoom. Naciskamy "Sign In"

12.

Od teraz możemy logować się do spotkań szybko i bez wpisywania danych takich jak nr. spotkania czy hasło do spotkania. Wystarczy kliknąć w link podany na klubowym Facebooku.

SPOSÓB 2 (bez rejestracji do systemu Zoom)

1.

Po instalacji aplikacji i uruchomieniu pojawia nam się ekran powitalny. Wybieramy na nim przycisk "Join a meeting"

2.

W polu "Meeting ID" wpisujemy numer spotkania, który znajdziemy na klubowym Facebooku. Niżej wpisujemy Imię użytkownika.

3.

Po wpisaniu danych naciskamy przycisk "Join"

4.

Następnym krokiem jest podanie hasła do spotkania. Hasło również podane jest w zaproszeniu na klubowym Facebooku.

5.

Zatwierdzamy hasło naciskając przycisk "Continue".

6.

Następnie musimy wybrać opcję włączenia kamery. W tym celu naciskamy przycisk "Join with Video". Na telefonach może być wymagane zezwolenie na użycie przez aplikację zoom kamery i mikrofonu. Musimy to zatwierdzić żeby móc korzystać w pełni z aplikacji Zoom.

7.

W następnym kroku wybieramy, czy mamy się łączyć z dźwiękiem czy bez. W celu włączenia dźwięku wybieramy opcję "Call using internet Audio". W tym kroku też może być potrzebna zgoda na korzystanie przez aplikację Zoom z mikrofonu.

W razie pytań czy problemów z instalacją prosimy o kontakt z sempai Piotrem Simińskim (mail, Messenger, sms, telefon)