CIECHANOWSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN

NASZA MISJA

Celem Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin jest prowadzenie w różnych środowiskach, a głównie wśród młodzieży działalności sportowej i wychowawczej, zapewnianie dzieciom i młodzieży możliwości udziału w treningach, sporcie kwalifikowanym, organizowanie imprez sportowych, rekreacyjnych, prowadzenie pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie kultury fizycznej nie tylko w aspekcie fizycznym ale i duchowym. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność, to podstawowe wartości, które proponujemy dzieciom i młodzieży.
Treningi karate prowadzone są z poszanowaniem zasad dydaktyki i metodyki zajęć sportowych, w atmosferze dyscypliny i samurajskich tradycji. Ich celem jest wszechstronny rozwój psychofizyczny ćwiczących oraz nabycie rzeczywistych umiejętności walki.
W naszym klubie trenować mogą wszyscy, którym stan zdrowia na to pozwala. Ćwiczyć może każdy, kto chce poprawić kondycję fizyczną i nauczyć się technik samoobrony.

Proponujemy:
• profesjonalnie prowadzone treningi karate i samoobrony ;
• zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych ;
• dla dzieci zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate i gimnastyki ;
• treningi prowadzone przez doświadczonych instruktorów posiadających      wykształcenie pedagogiczne ;
• wysoki poziom prowadzonych zajęć, także z wykorzystaniem sprzętu do ćwiczeń (tj. makiwary, worki treningowe itp.) ;
• wyjazdy na egzaminy szkoleniowe ;
• obozy letnie i zimowe.
Nawet najwięksi mistrzowie byli kiedyś na swoim pierwszym treningu. Zapraszamy do Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin.

HISTORIA KLUBU

Początek ciechanowskiego karate kyokushin przypada na lata osiemdziesiąte XX wieku.

W tym czasie na ekrany kin wszedł film „Wejście Smoka” z Brucem Lee w głównej roli. Razem z nim pojawiła się moda na uprawianie sztuk i sportów walki. Nowa idea skupiająca ludzi, którzy przez zapanowanie nad słabościami swojego ciała i umysłu, samowyrzeczenie     i kształcenie siły woli, pragną osiągnąć maksimum swoich możliwości w sztuce walki, zgodnie z hasłem „gdy nie dajesz rady a walczysz dalej wtedy zaczyna się Kyokushin”. W Ciechanowie również znalazła się grupa osób zafascynowanych tą sztuką walki.

Oficjalne zebranie założycieli klubu miało miejsce 03 marca 1993 roku. Podczas zebrania została podjęta uchwała o powołaniu Ciechanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Pierwszym trenerem był członek komitetu założycielskiego klubu Sensei Krzysztof Kowalski. W miarę upływu lat kolejnym trenerem został Sensei Andrzej Zawada. Rok 2000 przyniósł powstanie sekcji w Kraszewie, której instruktorem do dnia dzisiejszego jest sempai Adam Miśkiewicz. Utworzenie tej sekcji utorowało drogę do rozpowszechniania sztuki karate w innych miejscowościach wokół Ciechanowa. Od 2010 rokugłównym trenerem klubu jest sensei Wojciech Gołębiewski. Dzisiaj mamy prężnie działające sekcje karate w gminie Krasne i gminie Czerwonka. Trwają również starania o utworzenie nowej sekcji w gminie Ciechanów.

Wraz z upływającym czasem klub rozwijał się, przybywało ćwiczących a wśród nich wyszkolonych zawodników (sensei Julian Szerszeń – utytułowany zawodnik i medalista Mistrzostw Polski i Europy oraz sensei Adam Chrzanowski – uczestnik i medalista zawodów rangi ogólnopolskiej).

16 października 2011 roku odbył się w Ciechanowie pierwszy Turniej Karate Kyokushin       o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów i co roku jesienią kontynuowane są jego kolejne edycje.

Rok 2015 okazał się czasem osiągania efektów ciężkiej pracy włożonej w treningi w latach poprzednich. Zdobyliśmy szereg sukcesów na Turniejach Ogólnopolskich.

W tym roku  nasi zawodnicy wywalczyli:

Brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie.

Wicemistrzostwo Młodzików północno-wschodniej Polski.

Dwa pierwsze i dwa trzecie miejsca na Mistrzostwach Mazowsza.

Przed nami Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata w Japonii w listopadzie 2015 roku.